• OPEN MODELS
 • АвтоВАЗ - AvtoVAZ, Togliatti.

  AvtoVAZ, akciová spoločnosť je najväčším výrobcom osobných automobilov v Ruskej federácii a východnej Európe. Od svojho založenia v roku 1966 po rok 1971 sa spoločnosť nazývala VAZ – Volžský automobilový závod. Od roku 1971 sa spoločnosť nazýva AvtoVAZ.

  Výroba automobilov na automobilovom závode sa spája so značkami Žiguli, Niva, Samara a Lada a u nás menej známymi značkami ako Sputnik a Oka. V súčasnosti sa v AvtoVAZe montujú aj vozidlá Nissan a Renault.

  Centrála spoločnosti a hlavný výrobný závod sa nachádzajú v meste Togliatti, Samarská oblasť, Ruská federácia.

  Administratívna budova spoločnosti AvtoVAZ v Togliatti.


  Výrobná kapacita Volžského autozávodu predstavuje v súčasnosti 900 tisíc automobilov za rok. Proces montáže automobilov sa vykonáva na piatich montážnych linkách. Každý automobil je následne samostatne testovaný na špeciálnej skúšobnej ploche. AvtoVAZ zamestnáva v súčasnosti (mimo dcérskych spoločností) cca. viac ako 70 000 ľudí.

  Testovacia plocha závodu AvtoVAZ


  Modelové rady AvtoVAZ:
  Typová rada Lada X Vesta, XRAY
  Typová rada Lada Kalina
  Typová rada Lada Priora
  Typová rada Lada Granta
  Typová rada Lada Largus Typová rada Lada 4x4

  Modelové rady vyrábané v spolupráci s inými spoločnosťami:
  Chevrolet Niva – General Motors
  Datsun on-DO – Nissan
  Lada Largus – Renault Nissan
  Nissan Almera – Nissan

  AvtoVAZ sa významne angažuje aj v športovej oblasti. Od roku 1973 sa v meste Togliatti organizujú preteky „Серебряная ладья“ (Strieborná lada). Dnes sú tieto preteky súčasťou Autocross-ového šampionátu Ruskej federácie.

  AvtoVAZ je rovnako účastníkom Majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC a symbol LADA sa takisto objavil aj na pretekoch F1.

  Vitalij Petrov v kokpite vozidla Renault F1. Vedľa predného kolesa reklama LADA.